Tato kapitola zahrnuje informace o povinnosti hlásit ÚSKVBL podezření na nežádoucí účinky veterinárních léčivých přípravků výrobci VLP, distributory VLP, prodejci vyhrazených veterinárních léčivých přípravků, zadavateli klinických studií VLP a farmaceutickými firmami odpovědnými ze poregistrační studie bezpečnosti VLP.
Druhý článek!!Možnost hlášení prostřednictvím Formuláře pro hlášení NÚ
V současné době lze níže uvedené formuláře zaslat na ÚSKVBL elektronicky (
Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím on-line formuláře (VETTOX)
Pro elektronické hlášení je možné použít jednoduchý, případně podrobný formulář dostupný na stránkách Veterinární toxikologické databáze (www.vettox.cz).
Možnost elektronického on-line hlášení přímo na stránkách ÚSKVBL se připravuje. V současné době je možné použít možnosti hlášení viz.výše.
Hlášení podezření na nedostatečnost ochranných lhůt VLP a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí VLP
K hlášení podezření na nedostatečnost ochranné lhůty veterinárního léčivého přípravku a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí veterinárním léčivých přípravkem, lze použít Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky a Formulář pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek léčivých přípravků, které jsou k dispozici v Formuláře ke stažení.
Vyplněný formulář zašle na ÚSKVBL elektronicky na adresu
Dále mohou chovatelé a veterinární lékaři konzultovat podezření na nežádoucí účinek VLP na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272.